Ольга Гладій
від в 6 березня, 2020
24 переглядів
Традиції та звичаї....
 
У африканському племені Масаї люди вітають один одного стрибками. Чим вище Ви стрибнете, тим більшу повагу надасте.
Аборигени племені Маорі з Нової Зеландії при зустрічі труться один об одного носами, це таке привітання. По запаху вони відрізняють одноплемінників від чужих.
У Норвегії  не заведено поступатися місцем літнім людям в транспорті. Вважається, що цим ви підкреслюєте свою фізичну перевагу.
У США не заведено платити в ресторані за жінку. Вважається, що цим чоловіки  підкреслюють свою фінансову перевагу.
УКитаї ї заведено чавкати в гостях, а інакше господарі можуть вважати своє готування несмачним. Безшумно їсти в Китаї — образити господарів і кухарів. А заляпана соусами скатертина після їжі — підтвердження того, що ви їли з апетитом і вам було смачно.
У Китаї не заведено приносити квіти господині будинку. Вважається, що цим гості підкреслюють, цей будинок настільки некрасивим, що вони приносять прикраси з собою.
У Фінляндії  не заведено робити публічні компліменти. Вважається, що публічні компліменти не рахуються.
У Норвегії не заведено робити багато компліментів в обличчя, хвалити (крім своїх близьких) — це вважається лестощами, така людина багато втрачає в суспільстві. У школі не заведено хвалити учня в присутності всіх інших, оголошувати оцінки — ставити його вище всіх інших. Не заведено цікавитися, чим хворів, чи добре себе почуваєш — коли виходиш на роботу після лікарняного. У нас це вважається виявити співчуття та увагу. Тут — непристойно, це занадто інтимні речі.
У Греції  не рекомендується хвалити в гостях якусь вазу або картину, інакше господареві доведеться її вам подарувати.
Знак "Великий палець вгору" в деяких країнах позначає "От як я тебе здорово нагрів"
У США крім оплати рахунку не заведено ще купу всього: відкривати жінці двері, допомагати що-небудь донести — вважається, що так чоловік показує свою перевагу; а також робити компліменти з приводу зовнішності, — це може бути витлумачено як сексуальне домагання.
Якщо їсти в гостях у Південній Кореї та при цьому намагатися стримувати сльози та соплі (їжа дуже — дуже гостра) — можна уславитися вкрай неввічливою людиною, яка зневажає гостинність. найкращим компліментом кухареві (господарці) вважається саме плач і соплі.
Не заведено стримувати відрижку в Монголії  та Бурятії — мовляв, без відрижки гість голодний, треба ще годувати.
У Японії  та Норвегії не заведено дарувати непарне число квітів. Вважається що непарній квітці самотньо. Непарне число несуть на могилу, похорон.
У Японії сякатися на людях — табу.
В Індії в сімейному колі не говорять "спасибі". Вважається, що члени сім'ї не повинні дякувати один одному.
У Китаї вважають, що дарувати живі квіти не можна. Це символ смерті — "вони ж скоро помруть". А от штучні — за милу душу. "Вони вічні".
У Китаї дарувати щось пов'язане з числом 4 — просто кошмарний вчинок. 4 — символ смерті, там навіть поверхи йдуть 1-2-3-5-6-7-9...
Сидіти нога на ногу, показуючи стопою на співрозмовника в багатьох південно-східних країнах — страшна образа співрозмовника. Погладити по голові — теж.
У арабів не заведено передавати мундштук кальяну з рук в руки. Вони кладуть на стіл. У нас навпаки.
В Японії не заведено йти з роботи раніше за начальника.
У Грузії  заведено, щоб стакан у гостя завжди був повний, навіть якщо пити вже не хочеться. Тому якщо ввічливий гість щоразу випиває частування до дна, господар так і буде змушений продовжувати доливати йому вино.
У Німеччині  у деяких сімей збереглася традиція, щоб на Новий Рік всі члени сім'ї, незалежно від віку, забиралися на стільці перед тим як годинник проб'є 12. А з останнім ударом всі «зістрибують» у Новий Рік.
У східних країнах гостю завжди наллють неповну чашку чаю, а потім весь час будуть підливати. Але якщо гість набридне господарям, то йому наллють повну чашку. Коли візитер доп'є чай, то він повинен піти.
У Мексиці і, на відміну від православної традиції, День поминання мертвих святкується на широку ногу. Родичі покійних рясно прикрашають могили квітами, дарують мертвим рідним цілком земні подарунки, типу музичних дисків, одягу і прикрас. А ввечері влаштовують гучні вечірки. Головне — ніякої скорботи!
У Данії  на Новий рік заведено бити фарфор об двері сусідів. Причому, сусіди ніколи не образяться, адже посуд, як відомо, б'ється на щастя.
Якщо ви опинитеся в гостях у грека, то не здумайте нахвалювати його будинок, тому що він повинен подарувати все те, що вам сподобалося.
В одному зі штатів Індії дівчина може вийти заміж, пожити три дні у шлюбі, а потім розпрощатися назавжди з чоловіком. Після цього вона може жити, як їй хочеться, і вільно вибирати собі коханців.
У Таїланді  заведено обливати перехожих водою під час свята Сонг Кран. І це робиться не зі зла, а, навпаки, щоб побажати таким чином успіху.
У Кенії молодий чоловік після весілля повинен один місяць  носити жіночий одяг і виконувати жіночі обов'язки. Тоді він на все життя запам'ятає, що бути жінкою не так-то просто!
Для того щоб віддати данину поваги божеству Муругана індуси під час триденного свята Тайпусам роблять собі пірсинг. Причому, вони використовують не спеціальні сережки та каблучки, а цвяхи, гачки та просто гострі залізяки. Починається все з проколу язика, а далі учасники свята настільки захоплюються, що просто обважують себе з ніг до голови різними металевими штуковинами.
У Данії прапор, вивішений у вікні, говорить про те, що в цьому будинку хтось святкує день народження.
У народів Північної Камчатки багато століть було нормою, якщо гість вступає в сексуальний контакт з дружиною господаря, то тим самим робить йому велику честь. Господиня дому докладала всіх зусиль, щоб гість захотів розділити з нею ліжко. І особливою удачею для цього будинку вважалося, якщо жінка вагітніла від цього зв'язку. Народження дитини відзначали всім селищем.
Унікальний похоронний звичай вже дві тисячі років існує в глибині острова Лусон на Філіппінах . Покійних ховають у видовбаних ними самими колодах, а потім відносять в печери високо в гори. У деяких печерах налічується до декількох сотень своєрідних трун.
У Латинській Америці при кожній зустрічі та знайомстві заведені обійми та поцілунок.
Японця краще привітати поклоном так само, як і він вас. Зараз сучасні японці вже не дивуються простягнутій руці іноземця.
Опубліковано: Культура
Теги: традиції
Овва (1)
Завантаження...
1