Ольга Гладій
від в 19 лютого, 2020
32 переглядів

 

Росянка...

Росянка – ще один вид хижих рослин, які так само як непентеси ростуть на бідному ґрунті, а тому їм нічого не залишилось як почати поїдати комах.
Росянки діють подібно липкої стрічки для ловлі мух. На їх стебельцях ростуть волоски, кожен з яких має на своєму кінчику краплину дуже схожу на нектар. Це приваблює комах, які тільки після приземлення на рослину, виясняють що це зовсім не нектар, а в’язкий клей, який не залишає жертві жодного шансу вибратися.Все погіршується тим що, волоски до яких комаха раніше не торкалась починають пригортатися до неї. Ну а потім росянка обгортує здобич всім листком, після чого починає розчиняти внутрішні органи жертви поки та ще жива, і всмоктує поживні речовини листками.
Цікаво що якщо поставити на рослину камінь або папір, то ніякої реакції не буде. А якщо капнути молоко або приклеїти шматочок м’яса, то росянка відразу приступить до поїдання. Виходить що реакція провокується речовинами які містять азот. Ця рослина у свій час настільки вразила Дарвіна, що він написав: “Часом мені здається що росянка це замаскована тварина”
Опубліковано: Природа
Теги: росянка
Подобається (1)
Завантаження...
1