З'явився час відпочити від дачі :-) Але думки все одно вихоплюють з простору цікаву інформацію про облаштування дачно-городного життя.
Тому надумав тут розміщувати нові для мене варіанти для дачних експериментів.

Будьте першим, кому це сподобалося
Віктор Спека

Насіння з мікрохвильвої печі

Простий та ефективний метод підвищення схожості насіння, не тільки щойно зібраного, але й довготривалого зберігання, - це опромінення їх перед садінням в мікрохвильовій печі.

Дослідження, проведені у ВНДІ селекції та насінництва овочевих культур, показали, що опромінення НВЧ-променями не тільки підвищує схожість насіння, але й підвищує врожайнясть.
На третину більший врожай великих качанів капусти отримано з насіння, опроміненого в НВЧ-печі протягом 40 секунд.
Такий же ефект помічений при обробці насіння цикорію, ревеню, помідорів протягом 30 секунд, буряку - протягом 120 секунд, картоплі - протягом 60 секунд.

Обробка насіння цибулі протягом 100 секунд підвищила врожайність на 20%, а цибулі-тиканки протягом 120 секунд - пришвидчила на тиждень збір та значно збільшила кількість цибулин діаметром більше 40 мм.

Подобається (2)
Завантаження...
2
Віктор Спека

Напів-вдалий експеримент живцювання троянд.
Знайшов восени 70-сантиметрове стебло троянди (хтось обрізував та викинув на дачний смітник).
Пожалів, дай думаю спробую щось з нього виростити.
Торік висаджував просто в коробки з землею, загинули.
Цього разу провів відомий варінат укорінення з половинками картоплі, в які слід повстромляти ті живці та засипати землею.
Повстромляв, засипав, накрив пакетиком (що б вологість була висока). Сиджу чекаю.
Періодично дивлюся.
Десь тиждень тому почало на звох живцях (всього 4) пробиватися молоді ростки.
Поки що все нормально, думаю.
Сьогодні помітив в ще одній коробці з живцем якусь потужну гілочку, що росте прямо з землі. Ну, думаю, це живець троянди так попер потужно.
Знімаю пакетик, дивлюся. А то паросток картоплі лізе, в який живець троянди був встромлений :-(
Ну картоплю теж шкода. Хай думаю росте. Може помиряться.
Поставив на підвіконня, ближче до світла.

Віктор Спека

Напів-вдалий експеримент живцювання троянд.
Знайшов восени 70-сантиметрове стебло троянди (хтось обрізував та викинув на дачний смітник).
Пожалів, дай думаю спробую щось з нього виростити.
Торік висаджував просто в коробки з землею, загинули.
Цього разу провів відомий варіант укорінення з половинками картоплі, в які слід повстромляти ті живці та засипати землею.
Повстромляв, засипав, накрив пакетиком (що б вологість була висока). Сиджу чекаю.
Періодично дивлюся.
Десь тиждень тому почало на двох живцях (всього 4) пробиватися молоді паростки.
Поки що все нормально, думаю.
Сьогодні помітив в ще одній коробці з живцем якусь потужну гілочку, що росте прямо з землі. Ну, думаю, це живець троянди так попер потужно.
Знімаю пакетик, дивлюся. А то паросток картоплі лізе, в який живець троянди був встромлений :-(
Ну картоплю теж шкода. Хай думаю росте. Може помиряться.
Поставив на підвіконня, ближче до світла.

Віктор Спека

1